Hearpoint

Združenie Hradu Bystrica v spolupráci s HearPointom vytvorilo aplikáciu HearPoint-Považský hrad, ktorá obsahuje krátke nahrávky o Považskom hrade, jeho histórii a historických a prírodných zajímavostiach v okolí, no taktiež nahrávky dvoch povestí o hrade, ktoré si vďaka svojmu mobilnému telefónu pustiť priamo na hrade.

KDE APLIKÁCIU
NÁJDEM,
AKO JU PUSTÍM

Aplikácia sa dá ľahko ZDARMA stiahnuť cez tento internetový obchod. Po stiahnutí si ju jednoducho nainštalujete do svojho Androidu a môžte vyraziť na hrad a vypočuť si nahrávky priamo tam. Užívatelia telefónov značky Apple môžu využiť služby Soundcloudu. Ďalšie zaujímavé nahrávky nájdete na stránke HearPointu. Pre aktuálne informácie sledujte HearPoint aj na ich Facebookovej stránke.

VZORY NAHRÁVOK

Povesť o krásnej Hedvige je asi najznámejšou povesťou hradu. Jej ukážku nájdete Tu

Stručná história hradu Bystrica v krátkosti zrnie tie najdôležitejšie udalosti, ktoré sa objavili v živote hradu. Tu

Kaštieľami pod hradom sa na chvíľu vzdialíme hradu, ale len povrchne, pretože hrad a kaštiele spolu súvisia. Tu

Výhľady z hradu sú často pri rôznych poveternostných podmienkach veľkolepé. Táto nahrávka sa zážitok bude snažiť umocniť rozpávaním o jednotlivých videných častiach krajiny. Tu

Povesť o Blanke druhá hradná povesť. Tu


Já myslím, že civilizace není dobrá, když je bez kultury. Člověk potřebuje ke štěstí a spokojenosti nejenom pohodlí tělesné, ale i duševní. Kultura a civilizace musí jít ruku v ruce. (Jan Werich 1905 - 1980)

© 2014 | Združenie hradu Bystrica

Vytvorené pomocou šablóny Romax z www.themesline.com